| ElFenomeno a întrebat:

Vreau sa ii vand unui amic din alt judet un microfon cu accesorii, dar nu stiu cum sa procedez ca sa il trimit prin posta si sa primesc banii. Adica impachetez setul si apoi ce trebuie sa scriu pe el, iar cand ma duc la posta ca sa il trimit ce trebuie sa ii spun postasului ca sa pot primi banii pe pachetul trimis?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe pachet scrii adresa lui la destinatar si a ta la expeditor.
La posta, primesti un formular pentru completare. Printre altele, ai o rubrica "ramburs". Acolo scrii suma pe care trebuie sa o primesti de la amic. El nu poate ridica pachetul pina nu depune suma. Aceasta iti va veni la oficiul postal de care apartii.

2 răspunsuri:
| Skipper09 a răspuns:

I-l intrebi pe postas ceea ce ai intrebat pe TPU si v-ei afla raspunsul.

| mihaif a răspuns:

Cel mai simplu e sa intrebi la posta. happy