| S1mplu a întrebat:

Sall,am o intrebare, unchiumiu are un pc si la adus la mine sa ma uit peste el ca cica nu mai merge si eu incerc sa-l pornesc alea alea,se aud cum pornesc ventilatoarele dar nu porneste pc-ul si nici pe ecran nu arata nimic,nici un semnal conectat, Am crezut ca este de la placa video si am luat o placa video de testare de la cineva si degeaba,deci nu este de la placa video,ce altceva ar putea sa fie? sa nu aibe vreun fir conectat ceva? deci pornesc ventilatoarele,dar nu intra in windows, nu se aude nici un sunet, doar ventilatoarele ca un ventilator normal care se invarte fara acel motor care porneste intregul sistem. Stiti ceva de asta? Sa fie placa de baza de vina?

Răspuns Câştigător
| GarofitaParfumata a răspuns:

Situatia e destul de complicata si cred ca ar trebui sa te duci la un expert

5 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Probabil o fi placa de baza sau cablul ce uneste monitorul cu calculatorul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

In BIOS poti intra? O fi murit hardul.

| ALEX2402 a răspuns:

Poate fii din cauza mufei care conecteaza ecranul cu pc-ul

| S1mplu explică:

Degeaba,am testat 2 mufe si una din ele este de la pc-ul meu, deci nu poate fi conectarea de vina.

| S1mplu explică:

O sa'i zic ca poate fi placa de baza stricata si ca de asta nu-i merge.