| XsupermenX a întrebat:

Sall. Am o problem cand deschid un site se deschide in internet explorar si as vrea sa mi se deschida in charome. Cum pot sa fac sa mi se deschi o funda.

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

În primul rând trebuie să ai Google Chrome (presupun că l-ai downloadat și instalat de pe internet).

Iată cum faci Chrome browserul prestabilit :
1) Intri în Google Chrome.
2) Apasă pe butonul de Opțiuni (pătratul cu 3 linii orizontale din dreapta sus).
3) Intră în „Setări".
4) Acolo unde scrie „Browser prestabilit" (jos) dă clic ca Google Chrome să fie browserul tău prestabilit.

Atât e de făcut.

Funda?

5 răspunsuri:
| t1bi a răspuns:

Pai trebuie sa iti instalezi Google Chrome happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind l-ai instalat, trebuia sa definesti Chrome ca browser prestabilit.

| iMwrr a răspuns:

Pai intra la setarile de la chrome si acolo chiar jos ai "Seteaza Google Chrome ca browser prestabilit" si gata happy Bafta!

| destiny90 a răspuns:

Nici acum nu e tarziu, mergi la setarile google crome si selecteaza-l ca browser prestabilit si gata.

| KatlynKim a răspuns:

Intrii pe Chrome si sus in partea dreapta e o casuta. Dai pe ea si intrii la setari. Si pe acolo trebuie sa iti apara ceva cu ''setare ca browser prestabilit''[sau ceva de gen]. Bafta.