| anonim_4396 a întrebat:

Sall...
As vrea sa stiu care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez ca sa ma transfer de la un liceu la altul, de la profil real la profil uman.

1 răspuns:
| emylian92 a răspuns:

In primul rand trebuie sa mergi sa vorbesti cu directorul liceului la care vrei sa mergi,ca sa vezi daca mai au locuri disponibile, apoi mergi la secretariat la liceul la care inveti si ceri transferarea la liceul la care doresti sa mergi, si iti dai diferentele, adica sa dai niste teste pentru materiile pe care tu nu le-ai facut la liceul la care ai fost, iti da ei un timp pentru a-ti invata, si cam asta e tot, poti sa ceri transferul cand vrei tu.