| sweety_9041 a întrebat:

Sall din nou. Am si eu o intrebare ce sunt funditzele, si cum pot sa le ofer cuiva care ma ajutat? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Adyspeed a răspuns:

Pai fundita se acorda pentru cel mai bun raspuns pe care il consideri adica raspunsul castigator. daca ai mai multe raspunsuri alegi care crezi tu ca ti-a fost de folos cel mai mult si ii acorzi fundita

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes! Numai bine!

P. S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente. Sigur, vei gasi multe raspunsuri si aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Funditele sunt modul de pe TPU de a multumi cuiva.Adica cine raspunde cel mai bine la o intrebare de a ta il declari castigator prin funda
CUM O DAI:langa "raspunsul este folositor; nefolositoramuzant; inteligent; stupid este o fundita alb negru daca muti sageata pe el se face portocalie9aia care dedesubt scrie "declara raspunsul castigator" daca consideri ca acela e cel mai folositor dai clik si o sa iti apara "Esti sigur ca vrei sa alegi raspunsul ca fiind castigator?:si dai okhappy
sper ca ti-am fot de ajutor:*
pa pa

| CiprianSima a răspuns:

1.Pai fundita este ca un fel de panglica portocalie si iti da 100 de puncte! Prima oara ti-am zis ce este fundita! 2. Poti sa o oferi cand te uiti la raspunsul cuiva ii apare in dreapta acea fundita si dai pe ea si gata! Sper ca te-am putut ajuta si poti sa mai cauti la intrebari frecvente! PAPA!

| adytzu2010 a răspuns:

Sunt in dreapta niste fundite, asa mai fumurii, si daca vrei sa oferi una cuiva apesi pe fundita aia fumurie. bun? sper ca ti-am fost de ajutor.