| adrianbestboy98 a întrebat:

Sall,pentru cine e din constanta,daca cei de la RATC nu au seria buletinului meu, mai pot trimite amenda acasa? ca am fost prin azi in 102, eu mergeam o statie,deci cine ma poate ajuta? Funda PS:am dat numele meu de familie in loc sa il dau pe al bunicului(el il cunoaste pe domnul mitran, directorul RATC),deci risc sa vina factura, sau daca nu au seria de buletin nu poate sa trimita fisc?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cel mai bine mergi la capat de linie sa vorbesti cu un superior si sa ii spui de bunicul tau ca a lucrat acolo si te-au prins cu amenda ca sa o retraga. Amenda nu vine acasa dar se tine in evidenta dosarului.

| dani9354 a răspuns:

Pai daca nu ai dat un act de identitate nu au cum sa te identifice doar dupa nume...insa daca ai dat un act de identitate si ai si semnat un eventual proces verbal atunci o sa ai o surprinza.

| adrianbestboy98 explică (pentru dani9354):

Am dat doar numele mamei si al tatalui adresa si nr si numele meu