| laurboss2002 a întrebat:

SALL TPU! Am o problema dekstopul este mai ingust.Sa va explic:in stanga si dreapta este cate o dunga neagra.Cum fac ca dekstopul sa revina la normal? DAU FUNDA PRIMULUI SI CELUI MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| En3Rgi a răspuns:

Daca vezi la monitor ai niste butoane.Ei bine alea sunt pentru a modifica ecranu.Nu pot sa iti explic cum sa le folosesti pentru ca nu stiu ce fel de monitor ai.

1 răspuns:
| Eccelente a răspuns:

@En3Rgi: Daca nu poti sa-i explici atunci nu ar trebui sa mai postezi un raspund doar ca sa fii in top 3.
@laurboss2002: control panel ->display ->ajust resolution. Daca nu te descurci asa intra in My computer, dai copy-paste in bara aia de sus (aia de langa butonul de back): Control Panel\All Control Panel Items\Display si ajusteaza rezolutia. Eu de exemplu am 1280 cu 1024, dar scrie si acolo la tine o dimensiune recomandata, alege-o pe aia.

Daca nu e de la rezolutie, inseamna ca e de la wallpaper. Schimba wallpaper-ul desktop-ului.

Succes si vreau funda daca te-am ajutat.