| MaxxMann a întrebat:

Am si eu o problema! Acum cateva zile mi s-a stricat placa video si urmeaza sa-mi cumpar alta. Oricum pot vedea filmulete pe youtube, sau sa vizionez filme pe calculator. Problema este ca nu am sonor! De ce nu se mai aude nimic? Nu pot asculta nici muzica! Am umblat pe la setarile la audio device si nu imi dau seama care este problema! Va rog sa imi dati un raspuns bun! Dau FUNDA!love struck

Răspuns Câştigător
| alexTT a răspuns:

Inseamna ca s-a stricat placa de sunet nu placa video, daca se strica placa video ori nu se mai deschidea monitorul, ori se bloca pc-ul imediat dupa ce il deschideai.

| MaxxMann explică (pentru alexTT):

Mie nu mi se intampla asta. Calculatorul merge ca inainte, numai ca am imaginea marita, nu mai pot pune nici o poza pe deskop si nu mai pot intra in nici un joc. Deci e clar ca placa video e stricata! Dar ce legatura are placa de sunet?

| alexTT a răspuns (pentru MaxxMann):

Pai ai spus ca nu ai sunet. Imaginea marita s-ar putea sa fie de la rezolutie, incearca sa instalezi iar driverul de la placa video.