| MaxxMann a întrebat:

Am si eu o problema care trebuie sa o rezolv repede! Este in legatura cu display-ul de la ecranul calculatorului. De dimineata mama a sters ecranul cu o solutie de geamuri, si cand l-am pornit, imi aparea jos, in coltul din dreapta, un cerc negru, adica mi s-a innegrit imaginea in coltul acela. Acum s-a mai marit, este cat o minge de ping pong, tot neagra mi se vede zona aceea, si nu am nici o idee despre asta! Va rog mult, dati-mi o idee ce as putea sa fac, ca sa scap de "pata" aia! Si daca ati putea sa ma lamuriti din ce cauza mi s-a intunecat imaginea in coltul acela! Dau FUNDA+VOT la cel mai bun si logic raspuns!

Răspuns Câştigător
| Dany82 a răspuns:

Draga Mady e de inteles de la sine de ce ti sa inegrit displayul.
Ti sa inegrit pentru ca acea solutie nu trebuie sa dai cu ia pe monitoate televizoare laptopuri etc. si ti sa marit pentru ca: la monitor(display) ai niste butoane. Apoesi pe butonul pe care scrie menu selectezi setarea unde scrie degauss. Apesi acolo dupa aia trebuie sa stingi pc'ul timp de 1-2 ore si va merge crede-ma asa mi s-a intamplat si mie. Bafta!

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

S-a stricat...sunt solutii speciale de sters monitoare,tv lcd, led, plasma.solutia de geanuri este pentru geamuri si atit!

| hardy1 a răspuns:

Ce display ai lcd,led, plasma sau monitor normal? nu cred ca mai ai ce sa-i faci, nu e bine sa il stergi cu sol de geamuri pentru ca are alcol si-l distruge. displayul trebuie sters doar cu sol speciala pentru display.incearca sa ii dai o demagnetizare din setari daca e monitor normal

| Maruskaaa a răspuns:

Sa o bati pe mama ta ca a facut asa ceva sau sa o iei frumos de mana si sa o duci sa iti cumpere altu

| Ally_1242 a răspuns:

Probabil ca din cauza chestiilor care le continea solutia cu care a dat mama ta pe ecran si pentru ca a apasat prea mult in acea zona ti-a aparut acea pata neagra si, probabil nu mai poti s-o "stergi" de acolobig grin...decat cu un monitor nou.