| ionutbeach a întrebat:

am un monitor crt care : il bag in priza se aprinde becul verde si ramane asa in loc sa fie portocaliu si sa scrie no signal imput cred ca s-a ars lampa se mai poate face ceva

1 răspuns:
| introduaicinumele a răspuns:

Este conectat la un PC? Daca se ardea ceva in el nu mai aparea nimic pe ecran, deci display-ul functioneaza. daca este bagat pe un PC si la fel face ori are probleme placa video, ori s-a dus alta piesa in monitor, piesa care cred ca se poate schimba la un service TV/monitoare, si tata avea un monitor LCD de 26inch care se stricase si vad ca a reusit sa-l repare, dar la un CRT nu cred ca se mai merita investitia.