| alabalaportocalala a întrebat:

as vrea si eu sa stiu cum as putea sa-imi schimb scrisul pentru ca am un scris foarte urat big grin va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| TeodoraMaria98 a răspuns:

Buna Andy953!
Pai pentru a scrie frumos trebuie sa ai rabdare la inceput.Incearca sa iti schimbi stilul de a face literel iar apoi incearca sa scrii zilnic cel putin 2 foi cu orice.La inceput iti va fi greu pentru ca e ceva nou dar cu timpul de vei obisnui.Amintesteti in clasa 1 ca de abia scriai un cuvant dar cu timpul te`ai obisnuit si scrii mai repede.
Bafta!

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Te alinți „ am un scris foarte urat ", scrie frumos și gata!

| IceCreamDoll a răspuns:

Depinde ce varsta ai. Daca ai peste 18 ani, nu ti se mai poate schimba scrisul. Oricum straduieste-te sa scrii mai frumos, asta vine si din constiinta ta. Succes!

| Wolfenstein a răspuns:

Scire foarte mult si straduiestete sa scrii si mai frumoswinking

| Bellatris a răspuns:

Faci exercicii de caligrafie (in care te fortezi sa scrii mai frumos) timp de 2-3 saptamani, apoi o sa te obisnuiesti. Eu asa am facut.

| enverhoxha a răspuns:

Foloseşte calculatorul.

| Fineness a răspuns:

Nu vad nicio problema in a avea scrisul urat!(asa il am si eu).
Cata vreme intelegi si lumea intelege ce scrii,e ok!big grin
In orice caz,in lumea de azi, oamenii nu prea mai tin cont de caligrafie.
Dar, daca intr-adevar vrei sa-ti schimbi scrisul, atunci nu te mai grabi si gaseste o motivatie pentru asta!
Sper ca te-am ajutat!love struck
Fundita?

| starmaker a răspuns:

Ia lectii cu un invatator (nu glumesc) Trebuie sa reinveti sa scrii ca in clasa intai pe caiete speciale si sa ai vointa. Chiar daca pare stupid se poate daca iti doresti.

| BallerVD a răspuns:

Si eu am aceiasi problema. profesorii ma critica din cauza scrisului sad