| narciosromantiber a întrebat:

Cand deschid calculatorul (In BIOS) in locul unelor litere cum ar fi "o,i,m,n,l, k" imi apare un dreptunghiulet format din niste patratela/pixeli sau ce or fi. iar in timp ce imi apare logoul imi apar niste dungi orizontale pe ecran (pe negru sunt rosii iar pe alb sunt albastre deschis), de fapt sunt dungi mai mari formate din altele mai mici.Eu cred ca este de vina placa video deoarece acum nici driverul nu mai merge instalat.Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Schimba placa video. Mergi cu ea si icerca-o la alt computer. Daca este integrata imprumuta una de la un prieten si vezi cum merge aia.