| Alex1 a întrebat:

de cateva zile am probleme cu calculatorul cand se face pana de curent mi se stinge calculatorul si imi arata press ctrl+alt+del to reboot your system fac asta si cand mi se aprinde iar tot asa imi arata...il las stins 10-15 minute si dupaea merge normal cand vreau sa intru de exemplu pe un joc mi se blocheaza pc-ul si iasa pe tot ecranul niste litere albe pe un fundal albastru si mi se stinge si sa aprinde in continuu si apare iar press alt+ctrl+del to reboot your system... ce as putea sa fac? funda si voturi

3 răspunsuri:
| NoKidding a răspuns:

Faza cu fundalul albastru se num "blue screen" si apare cand niste drivere se bat cap in cap. Reinstaleaza windowsu si vezi daca mai face asa. Daca face la fel da-mi un pm

| TheBoy_4498 a răspuns (pentru NoKidding):

Imi poti da ID-ul tau vreau sa vorbim legat de,, blue screen" eu am aceasta problema acum... si vreau sa ma lamuresc,

Merci

- Ruben -

| SebiSebica a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi sistemul. Ai sa vezi ca nu o sa se mai intample. Instaleaza "Windows 7".