| devil2279 a întrebat:

De ce nu imi mai merge masina de spalat,adica sora mea a pus haine si cand a dat sa le stoarca a zis ca numai mergea, numai raspundea la comenzi, se aprindeau becurile dar nu se intampla nimic.Ce poate avea? Doar nu s-a stricat.e noua are abia cateva luni. Posibil sa se infunde sau sai intre ceva de prin haine ex. accesorii si sa fie intepenita ori ce?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate infunda cu nasturi, parti din fermuare, etc. Insa cred ca e ceva legat de partea electronica, se poate sa fi fost o fluctuatie de curent pe reteaua electrica. Cred ca trebuie sa o scoti din priza, o pornesti iar si vezi daca isi face datoria. Daca nu, inapoi la garantie cu ea. Desi - atentie - daca intr-adevar e infundata cu ceva, s-ar putea sa se considere ca nu ati respectat regulile de utilizare si sa pierdeti garantia.