| VortexUlt21 a întrebat:

La simularea din a-11-a am scris la sfarsit o perla."Oricum notele nu se vor pune in catalog, va pupa fratele vostru." Cand au venit rezultatele si l-au gasit pe al meu diriginta a venit cu el la mine si cica ma lasa repetent prin purtare cu nota 1 ca am scris aia la urma.Cica ma baga in consiliu si ma lasa repetent prin purtare.Am intrebat mai multi profesori care mi-au spus ca nu are cum sa-mi scada nota la purtare.Acum nu stiu ce sa cred.Chiar poate sa-mi scada nota la purtare pentru ce am scris in examen? Astept raspuns funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate sa-ti scada nota pentru acesta impertinenta, dar chiar la nota 1, nu. Poate cu un punct.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa-ti scada nota de la purtare, dar maximum cu un punct sau doua puncte, asa ca n-ai sa ramai corigent, bineinteles daca n-ai avut sau nu vei avea alte abateri disciplinare pentru care se scade nota la purtare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut asta crezand ca perla ta o sa ajunga pe la televizor si asta te-ar fi facut sa fii mandru insa ai cazut in **** singur, dar acum serios cat de prost sa fii sa faci asta stiind ca simularile sunt corectate de profesorii liceului respectiv care pot vedea perlele si te si cunosc, spre deosebire de bac care este trimis spre corectare altor profesori care nu sunt din liceul respectiv.Deci,in concluzie, diriga-ta are tot dreptul in a-ti scade nota cu cel putin un punct pentru aceasta purtare a ta neadecvata de copil rebel...serios,ai dat dovada de lipsa de bun simt si respect

| mazaroi a răspuns:

Mie imi place ce ai scris.bravo

| Putinica_Alexandra_1998 a răspuns:

Depinde și ce ai scris
Și da poate