| WiGGy a întrebat:

Sallz mi-am luat un laptop HP cu SUSE Linux Enterprise Desktop 11 gata instalat, si vreau sa imi instalez Windows7.Problema este ca nu merge nici macar sa deschid setup. exe(nu pot sa deschid nici un program in afara de cele instalate din fabrica). Am incercat si cu Windows Xp dar imi dadea eroare.Va rog ajutati-ma! dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| ITistii a răspuns:

In primul rand trebuie sa bootezi direct de pe CD/DVD (aceasta optiune se gaseste in biosul laptopului). Odata bootat de pe CD avei optiunea sa stergi instalarea de linux si sa instalezi curat windows (orice versiune). Atentie la instalarea de winXP... este mai complicata, avand in vedere ca nu se mai prea ofera suport (drivere) pentru acest sistem de operare. Pentru mai multe informatii, acceseaza site-ul nostru.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creezi un dvd bootabil de win7, selectezi din bios sa booteze prima oara de pe dvd (cd) si totul este apoi ultra intuitiv. Am facut o instalare chiar azi pe un HP G72 si totul a fost OK (mai putin placa video, am luat driver-ul de pe site-ul HP.ro

| WiGGy explică:

@bodymen1998: nu e la mana a doua l-am cumparat chiar eu