| Creckd_Dory_1998 a întrebat:

Salt TPU am nevoie urgenta de AJUTOR! Am un Samsung Galaxy S plus si am setat sa se blocheze cu model am uitat medelul si l-am pus de multe ori pana imi cere contul de google mail care nu il mai stiu si as avea nevoie sa stiu cum pot sa il deschid repet Samsung Galaxy S plus sau daca este neaparata nevoie cum pot face reset la telefon sau ce trebuie sa fac? Dau funa big grin

Răspuns Câştigător
| Gheorghe_Alexandru_1991 a răspuns:

1.Opreste telefonul. Introdu cablu USB.
2. Tine apasat butonul de volum+ si butonul de pornire (sau ambele butoane de volum si butonul de pornire)
3. Cand vezi Logo-ul Samsung dai drumul butoanelor, apoi apesi MENU cand vezi figurina Android.
Daca nu merge:
(Tine apasat butonul de Volum+ si butonul HOME si apesi butonul de pornire timp de 2-3 Secunde)
Daca nici asa nu merge atunci tine apasate butoanele Volum- Home si Power timp de cateva secunde

2 răspunsuri:
| 12AA a răspuns:

Daca vrei sa-i faci un reset. pe udneva pe langa baterie trebuie sa fie un "butor" apasa cu cv pe el.sau daca nu gasesti supa dupa un alt telefon pe la Vodafone tongue

| anonimusus1 a răspuns:

Pai du-te pe Google.ro incearca sa te loghezi si dai recover passwordhappy