| rLdw0w a întrebat:

Salu TPU, as vrea sa imi fac un CD cu Windows 7, cand dau pe disc adica sa intru pe el, imi zice asa "how do you want to use this disc? varianta 1 : Like e USB flash drive. Varianta 2: With a CD/DVD player, care e cea buna pentru ca windows-ul sa poata fi instalat pe un pc, adica sa apara aia. Press any key to boot from the cd

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Varianta 2.

| horia2012 a răspuns:

Niciuna. Foloseste PowerISO,
care nu e gratis dar o perioada de timp il poti folosi.
http://www.poweriso.com/
- Deschizi programul
- Meniu - Open - deschizi imaginea ISO cu Windows 7.
(uita-te in partea stanga jos a ferestrei programului. Daca imaginea pe care o ai este buna o sa scrie
"bootable image" daca nu
"non bootable image". Daca scrie "non bootable image nu mai continui si cauti alta pentru ca nu o sa functioneze). Daca e buna, continui:
- Meniu-Burn
((burning speed - alegi 8-10)
- de pe butonul de jos-Burn.

| donnie112 a răspuns:

With a cd/dvd player e cea mai buna
merge si cu usb insa e mai dificil si nu tine mult windows-ul.

| donnie112 a răspuns:

With a cd/dvd player este cea mai buna varianta, merge si cu usb insa e mai dificil si nici nu tine windows-ul.