| AlexxYzzy a întrebat:

A incercat cineva sa vanda o geanta de lux la amanete? Am o geanta Chanel si m-ar fi interesat cat se ofera/cum calculeaza din moment ce nu am putut gasi informatii concrete pe net. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cam greu la noi in tara sa vinzi lucruri scumpe si de firma, pentru ca toampele cumpara de obicei fakeuri reproduse cat mai asemanator ca sa dea bani mai putini evident.
Si la astfel de lucruri banuiesc ca iti trebuiesc ceva certificate de autenticitate, nu cred ca e precum in SUA ca fiecare amante de asta mare are si cate un expert in tablouri, ceasuri, bijuterii etc
DAR nu strica sa incerci.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cat vei primi depinde de casa de amanet, cat costa acum o geanta similara noua si felul cum arata. In orice caz, daca arata bine, vei primi cel mult 40-50% din pretul de unei genti noi.