| AnonimXnX a întrebat:

Salut, a trecut starea de urgenta, putem sa iesim noaptea la 11 afara?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai suntem de mult in stare de urgenta, dar noaptea tot nu ai voie sa circuli

| DaniTDCI a răspuns:

Nu, stai in casa, nu ai ce cauta noaptea pe strazi ca boschetarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Starea de urgenta a trecut acum 7 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E stare de alerta și e prelungita pana pe 14 ianuarie deci nu putem ieși noaptea după 11 decât cu declarație sau legitimație de servici

| NunuNini a răspuns:

Starea de urgenta a fost in primavara.
Starea de alerta inca nu s-a terminat. Abia pe 14. In plus, s-a prelungit cu inca o luna incepand cu 14 decembrie. Nu vei putea iesi dupa ora 23 nici in noaptea de revelion.
Vezi ca sunt tari unde nu se iese dupa ora 20. Acum nu vrei ca la ei?