| UserName250000 a întrebat:

Salut, acum 1 an si ceva, prin octombrie 2016 un prieten de al tatalui meu mi-a instalat Windows 10 Enterprise 2016 LTSB pe 64 bit. De un an si ceva de zile ma confrunt cu erori la deschiderea aplicatiilor/jocurilor dupa 2-10 zile de utilizare ale acestor jocuri/aplicatii. Inainte aveam Windows 8, iar aplicatiile mergeau cu perioada "nelimitata", chiar si jocurile.
Lista de aplicatii/jocuri:
- Mozilla >- Crash dupa 4-7 zile de utilizare
- ROBLOX >- Crash dupa 5 zile de utilizare
- Virtualbox >- Eroare dupa 1 zi de utilizare
- VMWare >- Eroare dupa 1 zi de utilizare
- Bandicam >- Crash dupa 1 zi de utilizare
- Cool Edit Pro >- Eroare si Crash dupa 1 saptamana de utilizare
- Fraps >- Eroare dupa a 3-a deschidere
- Notepad++ >- Eroare dupa a 2-a deschidere
- Nox App Player si alte emulatoare >- Eroare/Crash/Blocare dupa 4 zile-2 saptamani de utilizare
- YoWindow >- Eroare dupa 1-3 saptamani de utilizare
Va rogggg! De ce am aceste erori pe Windows 10 Enterprise LTSB 2016? Si de ce da crash pe versiunea asta de Windows 10?
Cum pot sa-i spun tatalui meu sa trec inapoi la Windows 8? Ca mi-e cam rusine. Fara raspunsuri de genul "E vina ta"

Răspuns Câştigător
| HadesSs a răspuns:

Atunci cand ti-a instalat windows 10 aceasta versiune enterprise era la inceput si are multe erori roaga-l sa iti instaleze o versiune mai noua de windows 10.

2 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Incearca o versiune de windows 7. chiar daca este mai veche. eu stiu ca acest windows merge perfect la jocuri.

| Valtok a răspuns:

Uh, tu joci roblox? Nu chiar ca ma intereseaza sau vreau sa ma rad de tine dar e cam ciudat. Poate ai un virus, de aceea nu iti merg aplicatile, instaleaza eset internet security sau MalwareBytes ca sa scoti virusul si dupa aceea re-instaleaza toate jocurile