| StaniX a întrebat:

Salut
Acum ceva timp am aflat ca un frate al bunicului din partea mamei a luptat in cel de al doilea razboi mondia.
Dar din nefericire el a fost dat disparut la Cotul Donului, Este probabil sa fi fost luat prizonier de rusi povestea strabunicul.Cum as putea afla ce s-a intamplat cu el, oare mai traieste sau nu? ..Il chema Iancu Goghie.
Va multumesc daca am facut vreo greseala gramaticala nu a fost intentionata happy

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bunica mea a aflat toate datele necesare despre unchiul ei, disparut la cotul Donului, mergand pe urma lui. Adica a mers in ultima localitate unde stia cu sigurantaa ca a fost si apoi, pas cu pas, a studiat arhivele (stia rusa) si a discutat cu oamenii. L-a gasit dupa vreo 3 luni inmormantat intr-un cimitir dintr-un satuc din Rusia.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu prea cred ca ai cum sa aflii... Decat daca iei legatura cu rusii sau rudele lor. Deci multa bafta >_