| cypryk92 a întrebat:

Acum ceva timp am capatat o problema pe laptop,se blocheaza tastatura,numai functioneaza nici un buton si nici touchul de la mouse,in schimb,pc merge perfect, mouseul extern merge,tastatura externa merge. Tastatura se blocheaza din senin fara nici o eroare pe ecran,daca dau restart la pc isi revine. sunt momente in care se blocheaza dupa cateva minute de la arpindere... straight face
Am incercat sa o "repar" prin: schimbare windows-ului (win7, 8 si vista) persisita,am formatat tot hardul,antivirusul il am cumparat,este activ, nu-mi detecteaza nici un fel de virus sau eroare. Modelul laptopului Asus X58Le cumparat de mine din magazin,nu are nici o modificare, doar 2Gb rami in plus. Nu am idee de la ce poate fiiii,daca ati mai intalnit problema sau auzit si stiti cum se poate remedia, lasati un topic. Multumesc!

1 răspuns:
| NumePlubic a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, doar imi dau cu parerea. Ar putea sa fie vorba de o problema la nivelul chipsetului Southbridge. Daca mai este in garantie poti sa il duci la eMAG sau de unde l-ai cumparat si ti-l repara.