| alexdex a întrebat:

Salut,acum imi reinstalez windowsul si nu stiu ce e cu partitiile astea, am 3 partitii una de 100 mb, una de 500gb si alta tot de 500 gb.Eu vreau sa iau windows ul de la capat dar daca incerc sa formatez sau sa sterg o partitie spune ca as putea pierde fisierele sistemului, ce sa fac? Sa sterg partitiile sau dau click si next, dc dau next mi e teama ca o sa imi ramana fisierele vechi de care vreau sa scap. Va rog sa ma ajutati!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

100 mb =in caz de ceva acolo e un fel de system restore nu o sterge
eu dau 120 de gb pentru windows
daca ai date in D nu sterge partita D, daca nu ai sterge totul

| alexdex explică (pentru RAY):

Eu vreau sa sterg tot, dar sper sa nu se strice cv, de exemplu, sa nu mai am my computer pe ecran, sa nu mai am fisierele sistemului si prin urmare sa nu se mai aprinda

| alexdex explică (pentru RAY):

Si dc am un disc cu unalocated space il pot folosi ca disc al windows ului sau ramane asa
?

| RAY a răspuns (pentru alexdex):

Ala pentru system restore

| alexdex explică:

O sa trebuiasca sa fac partitii noi cu exact aceeasi marime ca cele vechi?

| alexdex explică:

Ah,si ar trebui sa salvez datele de exemplu dextop, mt documents etc?

| alexdex explică (pentru alexdex):

Desktop,my documents *