| paul0507 a întrebat:

Salut, acum o saptamana am mers la Altex pentru service la telefon. Nu a mai functionat microfonul asadar am dus telefonul impreuna cu bonul fiscal care avea capsata garantia. Ei bine, o saptamana mai tarziu tatal meu a primit mesaj de la cei de la Altex cum ca telefonul meu a ajuns si il pot prelua. Eu am cautat peste tot in casa si nu am mai gasit cutia de la telefon in care era bonul si garantia. Ce pot face daca am pierdut cutia? Mai imi pot recupera telefonul in vreun mod anume? Rog seriozitate!

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu te îngrijora. shrink are dreptate și merită fundă.
Ba încă poți ridica telefonul doar cu buletinul.

| shrink a răspuns:

Bonul exista in duplicat la firma de unde ai cumparat telefonul, cere-l pur si simplu de la ei, sunt obligati sa l dea, iar data bonului arata de cand incepe garantia telefonului