| Mihai1972 a întrebat:

Ajutati-ma va rog, dau funda! Nu imi mai merge cartela Orange, daca incerc sa apelez pe cineva imi apare "Retea mobila indisponibila". Stiu sigur ca este din pricina cartelei, deoarece am bagat alta cartela in telefon si mergea. Se poate face ceva? Nu vreau sa imi pierd numarul. O resetare sau ceva? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| itsirc3 a răspuns:

Salut! Te duci la un sediu Orange si le zici ca nu merge si o sa iti dea o alta cartela cu acelasi numar. (sa ai si un buletin la tine)

| kariny06 a răspuns (pentru itsirc3):

Si trebuie sa reincarc cartela iar (ca deja e reincarcata recent) sau mi`o da cu tot cu minute? Help Me.

| Mihai1972 explică (pentru kariny06):

O sa ti-o dea inapoi cu numere, cu minute, tot ce aveai pe ea!

5 răspunsuri:
| Shatteredx a răspuns:

Da, ti s-a stricat cartela, si mie mi s-a intamplat. N-ai ce-i face decat sa mergi cu ea la Orange, platesti 5-10 euro ca sa-ti recuperezi numarul si iti da alta cartela. Plus ca trebuie sa le dai nu stiu ce date, ultima data cand ti-ai incarcat, si tot felul de lucruri.
Sau poti sa astepti poate cine stie, da Dumnezeu si ti se repara cartela de la sine, dar sincer sa-ti spun, nu prea am auzit de cartele care sa se repare singure, traim noi in secolul 21, dar cartelele astea au si ele o limita, de aia se numesc...cartele :O

| Samy1997 a răspuns:

Cred ca ti-a expirat cartela, sau e o problema la reteaua Orange, suna un reprezentant Orange si iti v-a spune problema, fundahappy

| ardeeaa a răspuns:

Ciao,probabil e veche cartela ce o ai si din cauza asta se intampla, si eu am patit asa. daca ai abonament poti sa mergi la un Orange sa iti dea alta cartela cu acelasi nr, daca nu ai abonament nu cred ca se poate.