| Headers a întrebat:

Salut. Am 15 ani, si am inceput de ceva timp sa fiu pasionat de paranormal, ma uit la cativa Youtuberi si am decis ca impreuna cu inca 2 prieteni tot de 15 ani sa facem si noi. O sa fie ca un,, JOB '' favorit din timpul liber, ma rog. Suntem dotati cu cateva aparate, mai avem nevoie de un loc pentru a-l explora. Ei bine la 1 KM de mine exista o casa parasita. Ce e drept am auzit zvonuri despre ea si chiar unchiul meu mi-a spus ca nu prea e in regula acolo. El a cunoscut persoanele care au stat in acea casa, ba chiar parca a fost si fata in fata de cateva ori. Persoanele respective au murit acum 40 de ani chiar. ( cand unchiul meu a fost de varsta mea persoanele respective au fost batrane). Si de atunci nu a mai venit nimeni nu mai sta nimeni. Oare ar fi o problema daca am merge maxim 30 de min sa vedem ce si cum pentru ca vara trecuta am fost 10 secunde sa vedem ce si cum si am iesit afara, insa chiar ne-a transmis o stare ciudata. Stiu ca o sa spuneti,, chiar daca nu mai sta nimeni, casa are in continuare un proprietar'' dar nu e asa, repet de 35-40 de ani nu mai locuieste nimeni, nu mai vine nimeni. Plus nu stiu cat de privata mai este proprietatea pentru ca nu stiu cum sa descriu. Casa este undeva mai jos. Cum e soseaua intri in dreapta apoi mergi 10 metri sari in jos 1 metru si mai mergi pana la ea 20 metri in fata pana ajungi. Practic intrarea in terenul ala e dupa ultima casa din sosea( cum se termina ultima casa din sosea incepe un gard unde e deschisa intrarea a fost ceva nisip pus acolo nu stiu ma rog). Practic casa parasita e vizavi de sfarsitul curtii ultimei case de pe sosea (sau la 2 metri de unde incepe un fel de gradina dar e doar iarba daca mergi tot drept si dreapta sari peste un canal ajungi pe un teren cu iarba si daca mergi tot drept ajungi in parc. Nu stiu cum sa explic deci si cei de la ultima casa pot ajunge in spatele casei parasite prin spatele casei lor la 5 metri. Acuma nu stiu cred ca v-am zapacit faza e ca nu distrugem nimic doar cu niste aparate (EMF etc. ). Astept raspuns, multumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eram copil. Ca sa vad doua filme la noi in comuna mergeam la doua camine culturale care erau pe doua trasee (filmele aveau un traseu bine definit. De la caminul 2 ajungeau mai tarziu la noi in sat.) diferite. Ca sa merg acasa aveam varianta lunga pe un drum ocolitor. Pe varianta scurta mergeai peste deal si era punct obligat de trecere un cimitir. Treceam prin cimitir si eu auzisem de fantome prin cimitir. Am trecut singur de zeci de ori si nu s-a intamplat nimic. Persoanele mai slabe au asa numitele "vedenii".

| Headers explică (pentru Salontanul):

Cimitirul cu o casa sunt 2 lucruri diferite. Stiu eu ce stiu despre casa, nu imi trebuie raspunsuri ca exista sau nu asta m-am lamurit eu, am intrebat altceva. Repet am fost vara trecuta 10 secunde si dupa acasa mi s-au intamplat multe chestii, acum o sa ma crezi sau nu, bine de 2 luni nu mai am treaba dar ti-am zis. Ms oricum

31 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o infractiune sa patrunzi fara voie pe o proprietate privata indiferent cat de parasita e.

| Headers explică (pentru suntserios):

Okey, mersi frate pentru raspuns. Ce e drept eu as merge acolo informand pe cineva, dar nu stiu pe cine, doi la mana, am mai fost la o casa parasita mai aproape de noi dar nu am patit nimic. Ce vreau sa intreb este ca, stiu un YT-ber Dark Ghost care merge la tot felul de case, multe multe, si gen el nu cred ca informeaza pe nimeni nu stiu adica ce e drept la multe care merge spune ca au fost rudele ultima data in ea dar au plecat datorita activitatilor ma rog si nu pateste nimic nu stii oare dc?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mergi degeaba. Aparate care să înregistreze fantome nu s-au inventat încă.

| Headers explică (pentru sadrian46):

Ce aparate care sa inregistreze fantome. Am zis ca EMF, daca nu sti ce e un EMF cauta pe google nu am zis ca inregistrez fantome ci videoclip pentru Youtube. Avem si camera termala stiu eu ce fac m-am uitat pe YT la cineva stiu ca e 100% real si nu mergem acolo stiind 100% ca e ceva poate entitatile care,, au plecat '', insa au fost zvonuri si cineva a zis ca sunt,, dracusori '' dar nu sunt deastia ci ori spirite rele ori altceva ca demoni nu, dar mergem sa vedem nu stiind 100% ca exista ceva

| sadrian46 a răspuns (pentru Headers):

Există un videoclip pe YT totuși. Într-o cameră neocupată a unui hotel se aud țipete noaptea. Este trimis un salariat cu o lanternă să investigheze. Camera video de supraveghere este pe coridor și vizualizează ușa de intrare în apartament. Salariatul intră și cpnstată apa curgând la baie și covoarele răvășite. Intrând, lasă ușa camerei deschisă în urma lui. Camera de luat vederi surprinde o entitate albă cu alură umană cum se strecoară din cameră pe ușă și se prelinge pe coridor. Vezi pe video la minutul 1.30. https://www.youtube.com/watch?v=BobA5ujHkvU

| Headers explică (pentru sadrian46):

Mersi, dar oricum am vazut mai multe de exemplu la Paul Dadrian, bine nu toate sunt adevărate pentru ca si el spune uneori ca poate e fals sau scurtmetraj dar altele sunt cam adevărate daca te uiti. Mersi

| Freya1 a răspuns:

Pai dacă nu are un proprietar e a statului și tot e a cuiva.Dar nu cred ca cineva ar umbla după voi copii fiind sa va de-a in judecata dacă intrati intr-o casa părăsită și și descuiat pe deasupra.Sunt zeci de boschetarii ce se adăpostesc prin astfel de locuințe și nu le face nimeni nimic.
Ideea e ca nu cred ca e bine sa va umpleți capul cu astfel de treburi.Va puteți creea coșmaruri, atacuri de panica sau sa întrați în ceva încurcături.

| Headers explică (pentru Freya1):

Multumesc pentru raspuns. Nu ca ne umplem, dar suntem putin pasionati si stiu ca e reala toata treaba plus ca vara trecuta dupa ce am fost mi s-au intamplat cateva lucruri ciudate, mi-am auzit numele ca sa zic asa de 2 ori doar cand eram singur, si mai multe dar de 3 luni nu mai patesc nimic, iar venind vorba de cosmar atac de panica sau asa, nu e problema ca m-am obisnuit deja plus ca suntem 3 si cat de cat curajosi asta nu e problema, dar astia imi era frica sa nu avem treaba cu politia. Cum zici si tu nu le fac nimic plus aprob, usa e chiar deschisa, adica daca ar veni careva i-am zice ca am fost doar curiosi ca doar de furat sau asa nu am furat plus cine sa vina hm...

| Freya1 a răspuns (pentru Headers):

Fiecare poate sa creadă sau sa experimenteze ce vrea, am spus doar ca trebuie avut grija cu aste ca sunt niște lucuri mai macabre.

Cat mergeți pana acolo nu cred ca va face nimeni nimic.Doar sa nu stati mult și sa va asigurati ca nu sunt ceva oamenia ai străzii sau mai știu eu ce.La fel și în alte locuri unde mergeți, sa nu întrați pe undeva și sa se ia cineva de voi ca sunt mulți boschetari.

Părerea mea e sa va orientati mai mult pe locuri din aste mai publice decât pe case private.

| Headers explică (pentru Freya1):

Multumesc pentru raspuns. O sa avem grija ce facem o sa mergem protejati ( cu manusi ) si nu o sa luam nimic acasa. De facut pana mergem nu cred mai ales daca nu ne vede nimeni adica nu e cel mai populat e un sat mai micutel si mergem si noaptea acum ce e drept se vede lumina prin geamuri ca e bezna acolo dar si asa cine se opreste sa vada nu o face nimeni. Mult nu stam depinde ce activitate daca nu se intampla nimic folosim un sunet cu fluier al mo*tii si daca nu se intampla nimic plecam afara maxim 10 min dar daca se intampla ceva si e ceva maxim 30 de minute o sa stam. Oameni ai strazii nu cred nu merge nimeni acolo eu stiu de la mine din sat ce si cum dar nu avem oameni ai strazi. Am vrea sa mergem in locuri publice dar la 15 ani de unde. Si faza e ca am vrut noi sa venim ca nu am fost deloc si daca tot s-a auzit astea, e si aproape

Răspuns utilizator avertizat
| EliLeli a răspuns:

Ai vostri nu va pun la treaba destul.

| Headers explică (pentru EliLeli):

Stai ma frate ca am eu treaba destula, ai mei nu stiu bineinteles inca, o sa le zic, daca asta vr eu sa fac odata pe luna

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Emil strainu 2 esti tu cum ar veni

| DomnulPoliticos a răspuns:

Ai mai fost la casa bantuita?

| andromedaluna a răspuns:

Buna, dupa mult timp de gandire la intrebarea ta (1 sec) am realizat ca ai nevoie de spitalizare urgenta. Nu te speria, si eu am fost acolo (sunt puscarias acum). Am fost la mega si am stat 1 ora cu mana indreptata la vanzatoare pana m-au luat pe sus si m-am trezit caine. Stiu, wow. De unde pot gasi chiloti XXL? Pe eMAG nu sunt, MS!