| TronHD a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa pot face ceva ca sa castig o suma de bani modesta...la un interval de timp...insa de angajat nu pun problema pentru ca sunt minor si nu pot fi angajat.
Stie cineva daca as putea face ceva pe internet? Vreun site ceva.
Multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe internet nu poti afce nimic, ca nu esti profesionist sa poti sa te angajezi in proiecte sau contracte iar pe site-rui de reclama unde dai click, muncesti 2 luni, pentru $2.
Vine primavara curand, se deschid gradinile, serele, munca la camp, este nevoie de munca fizica si de tineri puternici. iata ca ai ocazia sa faci un ban muncit cinstit.

| Iunix a răspuns:

Te poți angaja şi la 16 ani -_-.

| Teo29 a răspuns:

Invata foarte bine un domeniu si dupa vinde-ti serviciile ca freelancer, pe site-uri gen fiverr, etc.

| DulceataDeCapsuni a răspuns:

Mai, angajarea incepe de la 16 ani, eu prima data la 16 ani m-am angajat, dar iti trebuie acordul parintilor, eu cred ca stii dar iti este lene, asa-i? hai recunoaste :) https://www.cugetliber.ro/......nca-280023