| baracudabari a întrebat:

Am 20 ani si am o problema cu actul de identitate. Nu l-am avut pe cel de 14 ani si nici pe cel de 18. Parintiilor mei le-au expirat buletinele, asa ca, tot se amana. Ce as putea face, chit ca ei nu le au, pentru ca eu sa il pot avea? Este vreo cerere posibila la primarie, sau ceva? Dau funda. Am nevoie de el si nu il pot face.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba are primaria cu Serviciul de Evidenta a Populatiei de la Politie? Mergi acolo si explica-le situatia, afland ce se poate afce in situatia in care parintii tai refuza sa-si faca buletin si tu nu-ti poti face din cauza lor.
Eventual, inscrie-te in audienta la Comandantul Politiei din orasul tau!

Dar, vorbeste cu parintii tai sa mearga ei sa-si faca buletinele, ca si tu sa ti-l poti face!

| Violleta2022 a răspuns:

Am totusi o curiozitate!
Daca tu nu ai buletin si nici parintii tai, tu de unde ai internet? Cine a putut face un contract, daca nu exista nici un fel de act legal?

| CristinaLove1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate scrie de la cineva de acasa.