| WolffBoy a întrebat:

Am alimentat casa cu ajutorul unui generator și după ceva timp a rămas fără benzina iar ca să nu se oprească tatăl meu nu știu ce a făcut dar voltajul(sau amperajul) a crescut și am avut laptopul la încărcat. În aceal moment după câteva secunde a început sa iasă fum din încărcătorul laptop-ului și niște lichid(nu din laptop din incarcator(acumulator)), si încărcătorul telefonului (am folosit încărcătorul telefonului dar se încălzește foarte tare(el funcționează))
Întrebarea e următoarea : Ce se poate întâmpla dacă mai folosesc acel încărcător?

2 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Odata ce a iesit fum din el este clar, nu? laughing
Nu cred ca ai vrea sa te risti pentru cateva zeci de lei, pretul acelui incarcator.
Nu iti risti doar laptop-ul, ci si viata.

| WolffBoy explică (pentru Alexul99):

Am nevoie de un răspuns tehnic, deoarece se pot arde și condensatorii nu numai acel mic transformator