| Denis_7019 a întrebat:

Am am aplicat pentru viza SUA impreuna cu fratele meu si am fost programati amandoi pentru interviu la aceeasi ora. El are 15 ani, iar eu 20 si ideea este ca vom pleca apoi cu parintii in vacanta, deci nu se va pune problema de procura de la notar si am o nelamurire in legatura cu prezenta vreunui parinte cu el la interviu (el fiind minor, iar eu major, dar nu in masura sa il reperezint legal). Ai mei au deja viza de vreo 5 ani. Cand am fost programati, nu specifica nicaieri de prezenta vreunui parinte, dar va intreb ca sa ma asigur: este necesar sa il insoteasca vreun/ ambii parinti pe fratele meu la interviu? Mersi anticipat!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, in cazul lui trebuie sa fie si un parinte sau tutore legal.

| ColeStClaire a răspuns:

Acum 2 ani cand a luat viza copilul unei prietene a avut nevoie de un reprezentant legal. Nu stiu daca tu, ca frate, te califici. Cel mai bine sa aveti unul dintre parinti cu voi.