| Bahaos21 a întrebat:

Salut, am comandat 10mp de gresie, dimensiunea unei placi este de 120x60cm. As vrea sa știu câte placi sunt in cei 10mp?

Răspuns Câştigător
| gigite a răspuns:

Inmultesti 60x120=0,72 m.p.

imparti 10m.p. la 0, 72 m.p. =13, 88888 buc sau placi
+ 3 rezerva in executie si in timp daca se sparge/degradeaza vreuna...
Vreau o funda!

| gigite a răspuns (pentru gigite):

ATENTIE! la manopera cu mesterul negociezi 10 m.p. -Nu toate 17 placi, si atentie daca sparge vreuna scade manopera, cele de rezerva sa nu stie de ele, "ca costa cam mult" per bucata si sa fie fff atent la lucrare, ca altfel isi bate joc de banii tai...

1 răspuns: