| Freddy_Freddy_1993 a întrebat:

Am comandat ceva de la cineva prin FanCourier, iar intrebarea este urmatoarea si vreau raspunsuri doar de la persoanele care stiu. Am buletinul la schimbat, cand vine curierul, este obligatoriu sa prezint buletinul?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca am primit peste 50 comenzi prin curier... niciodata nu mi-a cerut buletinul

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie nu mi l-a cerut niciodata si cred ca am avut contact cu toate firmele de curierat pana acum. laughing

| Freddy_Freddy_1993 explică (pentru Adry05):

Dar eu nu platesc nimic, decat transportul. Daia zic

| Adry05 a răspuns (pentru Freddy_Freddy_1993):

Am avut si ocazii din alea, tot nu mi-a cerut.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, am primit prin Fan Curier, de multe ori.
Dacă ai comandat un produs, iar tu ai de plătit contravaloarea acestuia, curierul îți ia doar banii, fără ca măcar să îți ceară actul de identitate.
Dacă ți-a trimis cineva un produs gratuit (fără taxă la curier), atunci curierul îți va cere un act, pentru a-și nota seria și nr. Nu-l interesează nimic altceva. Dacă ai o copie xerox, după actul de identitate e suficient (nici măcar nu-l interesează că a expirat).

| octav005 a răspuns:

Da normal, sa vada destinatarul. sa verifice sa vada daca esti tu.

| rrrp a răspuns:

Ai mai comandat? daca ai mai comandat nu ti l mai cer.
dar s ar putea sa nu ti l ceara nici daca ai ceva de plata. adica daca platesti cand ridici coletul.

mie nu mi l au mai cerut de vreo 2 ani.

| Freddy_Freddy_1993 explică:

Eu nu platesc nmc decat transportul, de aia zic.

| rrrp a răspuns (pentru Freddy_Freddy_1993):

E bine. daca are numarul tau ii zici sa te sune atunci sa vada ca esti tu. pentru ca numarul tau nu il poate avea decat de la expeditor...
si ii zici ca tu esti, platesti si daca vrea sa vina peste doua saptamani cand iti iese cartea de identitate tongue.
sau ia certificatul de nastere daca vrei neaparat big grin.

nu i o problema asa mare, stai linistit...