| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a întrebat:

Salut.
Am cumparat o boxa portabila de la Carrefour.
Are 2 difuzoare si unul dintre ele a inceput sa scoata un bazait.
Se poate duce la garantie?
Cat timp tine garantia de la Carrefour?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Garanția e unul sau doi ani, în funcție de produs.
La Carefour, din câte știu, te duci cu bonul și îți schimbă produsul (dacă mai au).
Dacă ai un certificat de garanție tipărit, atunci mergi la unitatea de service trecută acolo.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

2 ani este garantia. Te duci cu bonul cu care ai cumparat-o.

| anonimg a răspuns:

Probabil este dezlipita/rupta membrana de la difuzor.
Cel putin 1 an au garantie produsele electronice. Mergi cu incredere ca iti vor rezolva problema -iti schimba produsul sau iti da banii inapoi.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da se poate duce inapoi ca i garantie 2 ani, cel mai probabil iti vor inlocui produsul pe loc nu cred ca ti-o trimite la reparat.