| BogdanDavidZ a întrebat:

Salut, am dat comanda sambata de un produs la Altex si azi la comenzile mele (pe site) imi apare ca am mai comandat odata produsul dar cu data de astazi

Uite cum apare : http://imgur.com/a/v4NLt

Sa dat comanda de 2 ori?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă sâmbătă aveai doar un produs în coșul cu cumpărături, iar azi îți apar în dublu exemplar, în mod sigur, s-a produs o eroare.
Posibil să fi dat și tu (din greșeală) dublu click pe același produs, iar acesta sa fi fost adăugat de două ori în coș.
Sâmbătă, după finalizarea comenzii era normal să primești un email de la Altex cu suma pe care o ai de plătit (prețul produsului+ transportul).
Oricare ar fi situația, să știi că totul se rezolvă. Sună la firmă, la serviciul "Relații clienți" și menționezi produsul dorit, le spui numărul comenzii și specifică clar că vrei doar unul, nu mai multe, cum ți-au făcut ei calculul.
Dacă ți-l oferă gratuit, din partea firmei, e altceva. Atunci, spune-le că-l accepți! tongue

https://altex.ro/relatii-clienti

| BogdanDavidZ explică (pentru floresdemayo):

Am rezolvat, nu e asta.

| floresdemayo a răspuns (pentru BogdanDavidZ):

Cum s-a rezolvat? A fost eroare de la ei?

| BogdanDavidZ explică (pentru floresdemayo):

Pai, am sunat la ei si mi-au zis ca era sa imi trimita produsul stricat si atunci mi-au trimis de la alt depozit alt produs.

4 răspunsuri:
| Andrei122001 a răspuns:

Poti face retur gratuit uneia in caz ca iti vin doua! ☺