| ZIkkoo a întrebat:

Am dat cuiva hard-ul meu de 500GB, cu 250GB ocupati. Acum l-am primit inapoi, arata cat e ocupat dar totul e "Shortcut". Cum sa fac sa revina la normal? Sa recupar datele de pe el? fundahappy

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Stai linistit ca datele sunt la locul lor, doar ca cel caruia i l-ai dat are calculatorul virusat. Acest virus a modificat folderele pe care le aveai in HDD, ele sunt acolo dar sunt ascunse ('hidden'). Uite aici ce trebuie facut http://www.laptopulmeu.net/2010/show-hidden-files/ Succes!

1 răspuns:
| alexthirt a răspuns:

Nu ai cum sa le recuperezi..doar daca persoana respectiva le mai are in calculator..sa ti le copieze normal, a facut vreo prostie pe acolo...si aia e..nu ai cum.