| anonim_4396 a întrebat:

Am dat de curând cpi marfă și am luat si sala si traseu, deci am si cartela tahograf acasă. Pot sa dau de cisterne si colete? Am 21 de ani.

E vreo restricție de ceva, ani,varsta, timp ceva?

Răspuns Câştigător
| Ionicaalexandru6e983 a răspuns:

Poti sa dai. Iti recomand sa dai acum deoarece chiar si la prelata e posibil sa ai nevoie de adr, exemplu soluția de parbriz trebuie transportată adr

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar la 24 de ani adr cisterna. Si fara o vechime de macar 2 ani pe tir nu te angajeaza nimeni pe adr cisterna. E risc mare pentru ca e mai greu de controlat si daca nu mergi bine cu tiru se poate rasturna usor, fluidele sant imputite in cisterne din cauza fortei g sansele de a face accident cresc

| Andronache58754 a răspuns (pentru mgtow):

Nu e adevarat
https://www.vreaupermis.ro/atestate
Poti da liniștit

| Ionicaalexandru6e983 a răspuns (pentru mgtow):

La 24 poti da de persoane si 25 profesori. La 21 marfa si cisterne

| KlaussKhiel04 a răspuns (pentru Ionicaalexandru6e983):

Am luat legatura cu școala si da, așa este pot da, cerința e sa am ctg. C si cpi marfă

| Mariusleonte a răspuns (pentru mgtow):

Ba frate la ce vorbiți daca nu știți? Normal ca poate sa dea

| Costacheiulian074 a răspuns:

Poti sa dai. E bine sa il ai acolo chiar dacă nu te duci pe cisterne. E un plus la angajare.
Baftă