| Alfred0703 a întrebat:

Am dat Evaluare Nationala si vreau sa ma inscriu la liceu. Cand trebuie sa completez acea fisa cu optiunile de liceu. Eu am inteles ca intre 8-12 iulie.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la cine ai inteles asta?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, Fişa cu opţiuni se completează în perioada 8 – 12 iulie 2016.

"8 – 12 iulie 2016 = Completarea opţiunilor în fişele de înscriere de către absolvenţii clasei a VIII-a şi de către părinţii acestora, asistaţi de diriginţii claselor a VIII-a Completarea fişelor de înscriere de către absolvenţii clasei a VIII-a proveniţi din alte judeţe, la centrul special desemnat din judeţul pentru care solicită înscrierea" - SURSA = Anexa nr. 1 la ordinul MECS nr.5.082 /31.08.2015.

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi detalii despre admiterea la liceu 2016 în Ordinul M.E.C.Ş. nr. 5082/2015 de la linkul :
http://lege5.ro/......-2016-2017

| drakudark a răspuns:

Depinde de ziua in care te cheama diriginta la scoala asa a fost si la mine anul trecut.

| drakudark a răspuns:

Depinde de ziua in care te cheama diriginta la scoala. Asa a fost si la mine anul trecut.