| LightRLA a întrebat:

Am dat pe dxdiag (directx diagnostic tool) si am dat la Display si imi apare la Device : manufacturer n/a, chip type n/a, DAC type n/a, approx. total memory n/a si current display mode : 1024x768 (32 bit ) (1Hz). Am reinstalat de curand windows-ul de curand ( XP ) si nu imi merge Metin sau Stronghold Legends, Stronghold 2. Jocuri care inainte mergeau. Dc nu imi merge? Nu am driver pentru placa video? SPUNETI-MI VA ROG! LA METIN IMI APARE : sorry, your system does not supported 3D graphics please check your hardware and system configeration then try again.

Răspuns Câştigător
| AlexCrb a răspuns:

Ori nu ai driverul instalat (cel mai probabil) ori ai nevoie de vreun accelerator video.

| LightRLA explică (pentru AlexCrb):

Si cum il instalez? Driverul? Daca dau Nvidia drivers imi daca 2 optiuni prin care sa il iau : caut eu ce am nevoie sau imi cauta el. SI NU MERGE A DOUA SI NU STIU CUM SA ALEG crying

| AlexCrb a răspuns (pentru LightRLA):

Cauta pe softpedia My Drivers. E un programel care iti arata cu rosu driverele neinstalate. Iti zice exact denumirea driverului. Programul este demo de 15 zile dar nu ai nevoie de mai mult de 2 ore.

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Descarca si ruleaza AIDA32, ca sa afli ce model de placa video ai. Apoi descarci driverul corespunzator si cam asta-i... Succes!