| jurnalistu a întrebat:

Am doua routere si doar un singur cablu de net. Vreau sa le conectez pe amandoua si sa mearga in acelasi timp. Am tras doua cabluri din cel principal (unu la un router altul la cel de-al doilea router) si nu merg. Daca nu pornesc un modem celalalt merge. Ce trebuie sa fac?

1 răspuns:
| manuel72 a răspuns:

Daca unul din modemuri are port de intrare de cablu de retea(LAN), il conectezi la un port de iesire de la celalalt router si merg in cascada.Din ce spui tu, cele 2 routere sunt asemanatoare si nu se poate.