| Yohei a întrebat:

Am dus recent un telefon la service (Huawei p20 pro) pentru o schimbare de mufa si o inlocuire de capac! Si cei de acolo mi-au spus sa nu umblu la telefon o zi, dar sa il las la încărcat, zis si facut. Si a doua zi vad telefonul încărcat (mi-am dat seama după beculetul verde al telefonului) dar când sa-l aprind, aud sunetul de deschidere, vibrează totul e normal dar nu se vede nimic! Si pot umbla pe el doar! Stie cineva ce are? Multumesc!

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Are că trebuie dus din nou în service! Băieții au făcut mișto de tine la faza că nu trebuie deschis o zi! Proba de funcționare se face pe loc atunci când îl ridici din service!

| Yohei explică (pentru gabicoo):

Sai *** un gura, nu am ridicat eu telefonul, altcineva, si asa iau spus, ma duc maine inapoi la ei. Multumesc de răspuns!