| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Salut, am filmat ceva pe iphone 4K si as vrea sa-i trimit cuiva dar ca sa vada filmarea tot in 4K. Pe Facebook messenger stiu ca se trimite cu o rezolutie chiar naspa si pe What’s App la fel. Stie cineva cum sa i-o trimit si s-o vizualizeze la fel 4K? Mersi

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incarci filmul undeva in cloud, iar link-ul filmului ii trimiti persoanei (prin messenger, e-mail etc.).

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru Bula):

Daca il incarc in cloud, nu-i dau voie persoanei sa vada si celelalte fisiere din cloud? Ca nu am mai facut asta

| Bula a răspuns (pentru AcelasiDarNuMereu):

Dai click-dreapta pe fisier (film) si alegi link-ul PUBLIC, in posesia caruia doar cine are link-ul poate gasi /accesa fisierul.
Astfel, doar cine are link-ul va vedea /descarca fisierul si doar acel fisier.

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru Bula):

Il am pe telefon, deci nu pot face asta cu click dreapta…

| Bula a răspuns (pentru AcelasiDarNuMereu):

Lucreaza din browser!
Intrii pe iCloud (sau alt cloud) si cauti acolo echivalentul.
Daca ai telefon "destept" nu inseamna ca nu stie mai multe decat tine! tongue

| darrio2007 a răspuns:

Daca cel caruia ii trimiti nu are dispozitiv care vede in 4k, poti trimite orice.

| NLS a răspuns:

Prin Telegram poti trimite orice (video sau poze, sau orice altceva, chiar si fisiere exe), la calitate nativa, daca debifezi compresia (cand tragi materialul in fereastra respectivului, o sa vezi o casuta pentru bifat/debifat compresia).

Tot pe Telegram, poti trimite fisiere foarte mari, de pana la 2 GB (sau chiar mai mult).
Pe celelalte servicii nu e posibil decat cateva sute de MB.

| dinaprilie a răspuns:

Share prin servicii de storage cloud.

| Azraelrey a răspuns:

Pe wapp se vede mult mai bine fata de messanger, dar ce poti sa faci este ori email, ori bluetooth

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru Azraelrey):

Sunt in alta tara…