| canazar94 a întrebat:

Salut,am gasit un loc de munca,macelar in Irlanda pe net l am gasit,nu cere experienta si limba engleza,are cineva idee daca bine sa incerc sa plec? am vorbit cu cel care a pus anuntul si pe Facebook, l am cautat cu nr de tel si pare de treaba, acum naiba stie

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incerca sa pleci cu anunturi de pe net chiar si de la firme, majoritatea sunt tepe, ramai prin alte tari si fara bani si sclav pe la aia si obligat fortat trebuie sa muncesti ca pe plantatie sa ai bani sa te intorci acasa, daca nu ai un prieten/ruda ceva pe acolo nu te risca

| venividivici2017 a răspuns:

Este riscant,intelegi? Daca vii in Irlanda cu un necunoscut, cine stie cu cat o sa te plateasca, cati o sa stati in camera, cat o sa muncesti. Daca nu stii engleza, cum intelegi contractul pe care il vei semna? Ce amanunte ti-a dat? Ai grija cu astfel de oameni si nu te aventura asa usor.

| Bursucu98 a răspuns:

Dacă vrei să iei țeapa vieții tale, du-te la ala care a postat anunțul pe Facebook...
Prietene, tu nu ai văzut câtă lume și-a luat țeapă cu anunțurile șmenuite de pe Facebook? Nu te du niciodată într-o țară străină dacă nu ai surse sigure, altfel riști să ajungi sclav.