| timeOUT a întrebat:

Salut,
Am incheiat de curad un contract cu RDS RCS si am renuntat la serviciile altor operatori (AKTA). Dar ce trebuie sa fac sa inchid contractul cu cei de la AKTA, oricum nu e drept spus contract pentru ca am semnat unul pe 2 ani care s-a inchis cam acum 4 ani, dar ai mei au continuat sa plateasca lunar, fara sa fi facut alt contract in schimbul serviciilor de tv, internet pentru ca le placea ca cei le la AKTA vin lunar la tine la usa sa platesti. Intrebarea e, acum ca am facut un contract cu cei de la RDS ce trebuie sa fac cu cei de la AKTA sa nu ma mai trezesc cu ei la usa?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Obligatoriu va trebui sa soliciti, in scris, rezilierea contractului. Acesta, precis, s-a prelungit tacit, daca nu s-a cerut incetarea la termen, citeste contractul si o sa gasesti o prevedere in acest sens.

| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Mergi la ei si cere incheierea (rezilierea)contractului, daca a trecut perioada contractuala.