| emoboy a întrebat:

Am Kaspersky lab antivirus si imi apare sa dezinfectez unele fisiere.Imi va sterge acele fisiere? Cum fac o copie a unui fisier instalat, copiez fisierul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca numai dezinfectezi nu le va sterge. Daca le copiezi inainte de dezinfectare n-ai facut nimic, doar o sa ai virusii in doua locuri. Dupa dezinfectare poti sa le copiezi, daca chiar vrei sa ai dublura. Numai bine!

| Dannyjj a răspuns:

Nu ti-l sterge, dar poate ca va afecta acel fisier daca dezinfecteaza si sterge virusul din acel fisier. Ca sa faci copie te uiti unde este situat fisierul, te duci in locatia aceea(deschizi my computer, C sau partitia D, etc) si faci o copie a acelui fisier.

| TicTacUser a răspuns:

Nu ti le va sterge satay calm frate. da il copiezi... fundoi?batting eyelashes

| wolfer18 a răspuns:

Kaspesrky este o "mica" porcarie(apropo de porcusorul care guita cand gaseste un virus). Daca ai un fisier infectat, il va sterge(cu aprobarea ta); daca incerci sa ii faci copie, ori antivirusul nu te va lasa, dar si daca te va lasa, doar vei multiplica acel virus.Nu e doar Kaspersky, multe antivirusuri fac asa.Nu am avut inca ocazia sa verific, dar cu Nod32 4 instalat, nu am absolut nici o problema.