| justbogd4n a întrebat:

Salut, am la calculator o placa de baza FUJITSU SIEMENS D1761 cu placa video on board dar mi-am adaugat o placa video ddr de 64.am o intrebare, oare placa mea de baza suporta o placa video ddr2?

Răspuns Câştigător
| HaiHui4Ever a răspuns:

Memoria e diferita de slot. Tu probabil ai slot AGP pe placa de baza - poti pune orice placa AGP de pe piata (poate sa aiba ddr1, ddr2, ddr3) numai sa fii atent la slot sa nu iti iei PCI-E(asta fiind un slot care nu cred ca se potriveste la tine)

3 răspunsuri:
| justbogd4n explică:

Deci eu am si rami ddr1 si am montat placa video pe AGP ...se poate pune si placa video ddr2?

| TheRisk a răspuns:

Nu conteaza ce ddr este placa video.Atat timp cat tu ai slot AGP din cate am vazut pe internet, poti pune ce placa video vrei tu inclusiv cea mai puternica placa pe agp care din pacate nu se mai fabrica si daca vrei sa o cumperi se gaseste cam greu ATI HD 3850 Agp8x DDR3 512mb 256bit. Impreuna cu un procesor bun si 2 gb ram poti juca inclusiv call of duty modern warfare 2(am dat un exemplu) si multe altele la setari medium sau chiar high. Bafta in continuare

| TheRisk a răspuns:

Da poti monta linistit indiferent de ddr numai sa ai grija la slot. Sa fie AGP nu PCI-E.Bafta in continuare