| DanielDanny a întrebat:

Am luat 5luni șomaj și a șasea data nu a mai pus data pe carnet pentru a fi stampilata și a zis că mă așteaptă la bursa, am fost și am luat trei stampile și una de la organizator când am plecat!
Acum ce trebuie sa mai fac cu foaia aia stampilata, mai merg la AJOFM cu ea?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Dar depinde daca ai fost refuzat de cei de la care ai luat trei stampile. Daca tu ai refuzat un loc de munca, adio somaj.

| DanielDanny explică (pentru darrio2007):

Eu zic can iei stampile daca te refuza! Eu am termination postliceala medicala și n-am găsit nimic pe acolo, erau unele da își căutau doar fete... Am mai vorbit undeva de operator calculatoare, nu m-a luat că am doar calificarea de la bac fara experiență! Și așa mai departe...