| Sobolan123 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Am instalat driverele audio si video si daca dau restart mi se incarca bara aceea la windows xp si se blocheaza iar peste 10 secunde imi apare ecranu albastru si se stinge. Am unitate Myria iar cand imi apare Myria si ecran alb apar niste pete jos, apoi imi apare safe mode, safe mode prompter si safe mode networking si inca una cu launch nush cum care zice sa ma intorc la vechile mele setari recente, si start windows normally. Daca dau pe launch aia se incarca windowsul si imi apare desktopul si tot ce e nevoie dar fara driverele instalate si nu stiu ce sa-i fac. daca dau pe Start windows normally iar o ia de la capat cu ecranul albastru. M-am uitat si pe youtube si nu am gasit. stie cineva?

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Reinstall la windows pe curat și vezi să pui driverele de placă de bază primele.

| Sobolan123 explică (pentru Azµre):

Tot asa face. si daca vreau sa imi instalez windows 7 imi apare o eroare de genu" windows has corrupted and stopped work cause of an unknown error" dau ok si se stinge si dupa ce se aprinde iar imi apare asta

| Sobolan123 explică (pentru Azµre):

Tot asa face. si cand vreau sa instalez windows 7 imi da o eroare ce zice ca windowsul nu poate fi instalat din cauza unei erori necunoscute de stingere a calculatorului

| Anonim0100 a răspuns:

Salut acel ecran albastru se numeste : Blue screen, inseamna ca nu ai bagat driverele bine asa am patit eu pe windows7, intra in safe mod sau unde iti merge si dezactiveaza sau sterge driverele bagate recent..si incearca i-ar si dupa le bagi corect... Sper ca te-am ajutat.Succes