| 666Bye a întrebat:

Salut! Am nevoie de putin ajutor. Anul trecut, in septembrie, mi-am luat un telefon prin abonament, de la Orange, un Huawei P40 Pro, si acum cateva zile, nu stiu daca l-am pierdut, sau mi-a fost furat, si eu prost, nu aveam telefonul blocat, niciun fel de blocare la ecran, si cel care a gasit telefonul, a fost un Dorel si nu a vrut sa incerca sa-l returneze, si l-a resetat. Nu ma mai gandesc la recuperarea lui, insa, ce as putea face daca m-as duce la Orange? Mi-ar da altul? Si sa platesc ceva in plus?

1 răspuns:
| Motty118 a răspuns:

Salutare, tot ceea ce poti face eeste sa iti inchizi abonamentul. Adica dai telefonul pierdut dar tu iti platesti in continuare abonamentul si primesti o alta cartela dar alt telefon nu primesti pe gratis. Acum ceav ani se tot folosea schema asta. Lume isi cumpara telefoane si dupa le dadea pierdute si erau scutiti de plata si ramaneau cu telefonul pana si-au dat seama cei de la telefonie si au renuntat la treaba asta. Spor in toate!