| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am nevoie de un raspuns.
La posta, dacă trimit ceva trebuie sa platesc eu neapărat transportul?

8 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuu
nuuuuuuuuuuuuuuuu
NUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
posta e gratuita, si abia asteapta sa te serveasca
eventual poate vrei si niste flori, o limuzina, etc.

poti intr-adevar sa trimiti cu ramburs si sa maresti pretul ca sa iti acoperi si transportul
dar nu poti pe gratis, iar asta e EVIDENT

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da platesti si dupa primesti banii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspunzi de m. ulea

| Denila123 a răspuns:

Da maxim 10 lei daca nu depaseste de un kg

| Denila123 a răspuns:

Salut intreb si eu
daca eu pun un pachet sa zicem de suma 50 lei si posta 10 lei
platesc transportu cumparatoru refuza sa ridice pachetu, vine pachetu inapoi ...mai trebuie sa ai dau 10 lei sa eau pachetu inapoi?

| Vântulalb a răspuns (pentru Denila123):

Da. Din pacate trebuie platit si transportul inapoi. De aia e bine sa te asiguri ca omul va ridica pachetul.

| LittlePoppy a răspuns:

Da. Expeditorul plateste. Dar daca vinzi ceva, poti include suma in ramburs, in banii ce trebuie sa ti-i trimita cumparatorul.

| CosminBoss22 a răspuns:

Din pacate trebuie sa platesti tu deoarece trebuie sa se asigure ca isi primesc banii.